İsrail’den Suriye’ye yine saldırı

Dün “Suriye’ye ait İHA’yı Patriot füzesiyle engellediğini” öne süren İsrail, sonrasında da Kuneytra bölgesine hava saldırısı düzenledi.

Suriye’deki işbirlikçi cihatçı çetelerine yönelik operasyonlardan rahatsız olan İsrail, bölgedeki hegemonyasını korumak amacıyla çeşitli yol ve yöntemlerle saldırganlığını sürdürüyor.

Dün bir İHA’yı Patriot füzesiyle vurduğunu açıklayan siyonist rejim, son olarak da Golan Tepeleri yakınındaki Suriye ordu mevzilerine hava saldırısı düzenledi.

İşgalci ordudan dün yapılan açıklamada, Suriye’ye ait bir İHA’nın sınır ihlalinde bulunduğu iddia edilmiş, İHA’nın Patriot füzesiyle engellendiği ifade edilmişti.

İsrail bu saldırısının ardından, aynı bahaneyle Golan Tepeleri yakınında Suriye ordusuna ait 3 hedefi vurduğunu açıkladı. Açıklamada, Suriye devleti hedef alınarak “İsrail güçlerine karşı daha ileri gitmemeleri” üzerine tehdit edildi.

Suriye basınından yansıyan haberlere göre, İsrail’in hava saldırısı Kuneytra bölgesini hedef aldı. Hader köyüne saldırı düzenlendiği belirtilirken, savunma sistemlerinin bazı füzeleri imha ettiği belirtildi.

Öte yandan dün İsrail Başbakanı Netanyahu ile Rusya Devlet Başkanı Putin bir araya gelerek Suriye’deki son gelişmelere dair görüşme gerçekleştirdi.