İstanbul’da ‘Sınıfa karşı sınıf’ panel-forumu hazırlıkları

BDSP’nin 24 Şubat’ta gerçekleştireceği “Özgürlüğümüz ve geleceğimiz için sınıfa karşı sınıf!” şiarlı panel-forumun hazırlıkları sürüyor.

BDSP’nin “Ücretli köleliğe, çifte sömürüye, baskıya karşı... Özgürlüğümüz ve geleceğimiz için sınıfa karşı sınıf!” şiarıyla 24 Şubat’ta İstanbul’da gerçekleştireceği panel-forum için hazırlıklar devam ediyor. Sınıf devrimcileri, broşür dağıtımları, afişler ve toplantılarla emekçileri etkinliğe çağırdı.

7 Şubat Perşembe günü Mecidiyeköy metrobüs çıkışında akşam saatlerinde sınıf devrimcileri işçi ve emekçilere seslendi. İş çıkış saatinde panel-forumun broşür dağıtımı gerçekleştirildi. Emekçilerle yapılan sohbetlerde ağırlıklı olarak krizin etkileri ve seçimler ön plandaydı.

Dün de Kadıköy ve Bakırköy’de broşür dağıtımları yapıldı. Kadıköy İskelesi’nde ajitasyonlar eşliğinde gerçekleştirilen dağıtımda, kapitalizmin yarattığı krizin her geçen gün daha fazla sömürü, işsizlik, kölece çalışma yaşam koşulları dayattığı ve savaşlar doğurduğu anlatılırken, bu koşullara karşı örgütlenme çağrısı yapıldı. Dağıtım sırasında emekçilerle seçim ve krizle ilgili sohbetler edildi. Sınıf devrimcileri Uzunçayır metrobüs durağında gerçekleştirdiği broşür dağıtımıyla emekçileri etkinliğe çağırdı.

Bakırköy’de Özgürlük Meydanı’nda broşür dağıtımı yapıldı. Dağıtım boyunca çeşitli gündemler üzerine birçok işçi ve gençle sohbetler edildi.

Sınıf devrimcileri bugün de Sefaköy’de etkinlik için hazırlık toplantısı düzenledi. Panelin içeriği ile ilgili yapılan konuşmaların ardından forum kısmında nasıl katkılar yapılabileceği tartışıldı. Toplantıda, etkinlik çağrılarının nasıl güçlendirilebileceği üzerine konuşuldu.