Cargill işçilerinin yürüyüşü 2. gününde!

İşten atılan Cargill işçilerinin İstanbul yürüyüşünde 2. gün.

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde kurulu Cargill fabrikasında Tek Gıda-İş Sendikası’nda örgütlenmelerinin ardından işten atılan 14 işçinin başlattığı İstanbul yürüyüşü bu sabah devam ediyor.

Geceyi Orhangazi Meydanı’nda yoğun yağış altında geçiren işçiler, bu sabah saatlerinden itibaren Yalova’ya doğru yürüyüşe başladılar.

İşçileri Orhangazi Meydanında başta Polyfleks işçileri olmak üzere çok sayıda işçi ve emekçi ziyaret ederek desteklerini sundu.

18 Eylül’de İstanbul’da açıklama yapmayı planlayan Cargill işçilerinin yürüyüş bundan sonraki programı şu şekilde:

14 Eylül Cuma

Saat 10.30'da yola çıkılacak. Yalova İDO iskelesinin önüne ulaşmak için yürünecek, gece burada konaklanacak.

15 Eylül Cumartesi

Saat 10.30'da yola çıkılacak. Topçular İskelesi istikametine gidilecek. Yaklaşık 25 km yürünerek yol kenarında gece konaklaması gerçekleştirilecek

16 Eylül Pazar

Saat 10.30'da yola çıkılacak. Topçular üzerinden Eskihisar’a geçilip Gebze Kent Meydanı’na ulaşılacak. Gece burada geçirilecek.

17 Eylül Pazartesi

Sabah erken saatlerde yola çıkılacak, direnişteki Flormar işçilerine dayanışma ve destek ziyareti gerçekleştirilecek. Buradan yürüyüş devam ederek Kartal Meydanı’na ulaşılıp gece burada geçirilecek.

18 Eylül Salı

Saat 14.00’te Cargill Genel Müdürlüğü önünde olunacak şekilde yürüyüşe geçilecek. Genel Müdürlük önünde saat 14.00’te bir basın açıklaması gerçekleştirilip 21 Eylül Cuma gününe kadar burada konaklanılacak.

Kızıl Bayrak / Bursa