Dört kentte iş “kazaları” ve iş cinayeti

Muğla, Malatya, Çorum ve Çorlu’da gerçekleşen iş “kazalarında” 1 işçi yaşamını yitirirken 6 işçi yaralandı.

Patronların kârları pahasına iş güvenliği önlemlerinin alınmaması iş cinayetleri ve iş “kazaları”na yol açıyor. Dün de Malatya, Çorum ve Çorlu’daki inşaatlarda yaşanan iş “kazaları”nda 6 işçi yaralanırken, Muğla Yatağan’da bir madende bir işçi hayatını kaybetti.

Muğla Yatağan’a bağlı Hacıveliler Mahallesi Oğlankayası’nda bulunan maden ocağında çalışan işçi Memduh Manisalı’nın üzerine dün bölgedeki kaya parçası düştü. Olay yerinde yaşamını yitiren Manisalı’nın cansız bedeni Yatağan Hastanesi morguna kaldırıldı.

Malatya Sayfiye Mahallesi'ndeki bir inşaatta çalışan 58 yaşındaki Ali Uyan taş kırdığı sırada kopan keskin parçanın sağ gözüne isabet etmesi sonucu yaralandı.

Çorum’da meydana gelen iki iş “kazasında” çalıştıkları inşaatlardan düşen Salih Otman Abed, Raheem Halfa Ghrepba, Etheer Ayoob Hameed ve Taha Amir Taha adlı Suriyeli işçiler yaralandı.

Çorlu’da çalıştığı inşaatın 11. katından düşen Hasan Korkmaz adlı işçi ağır yaralandı. Çorlu Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Korkmaz’ın durumunun ağır olduğu bildirildi.