Hak-İş, AKP adayına destek toplantısı düzenledi

Yandaşlıkta sınırları zorlayan Hak-İş, AKP’nin Keçiören Belediye Başkan adayına oy istedi.

Dinci-gerici iktidara yandaşlıkta sınırları zorlayan ve bunun karşılığını son açıklanan sendika üye sayılarındaki artışla alan Hak-İş, kendisine sağlanan imkanların karşılığını AKP’nin seçim çalışmasını yaparak ödemeye başladı.

Bugüne kadar birçok konuda AKP’nin ekmeğine yağ süren ve işçileri onun yıkım ve saldırı politikalarına yedeklemek için canhıraş çalışan Hak-İş, şimdi de açıktan AKP’nin belediye başkanı adayına oy isteme için toplantı düzenledi.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın aynı zamanda başkanı olduğu Hizmet-İş Sendikası’nın Ankara 2 No’lu Şubesi, 10 Şubat’ta AKP Keçiören Belediye Başkan adayı Turgut Altınok’a destek programı düzenledi.

Toplantıya Mahmut Arslan’ın yanı sıra Hizmet-İş Sendikası Yönetim Kurulu üyeleri ve Şube Başkanları üyeleri katıldı.

AKP adayı Turgut Altınok’un da yer aldığı toplantıda konuşan Mahmut Arslan “Turgut Altınok belediye başkanlığından öte bizim kardeşimiz, arkadaşımız, dostumuzdur. Altınok’un belediye başkanlığı dönemindeki destekleriyle bütün arkadaşlarımızı sendikalı yaptık. Arkadaşlarımızı toplu iş sözleşmesiyle tanıştırdık. Keçiören Belediyesi’nde Altınok döneminde işe başlayıp bugün kadrolu işçi olarak bizimle beraber olan arkadaşlarımız var. Onlar da biliyordur ki, Altınok’un döneminde karşılıklı dostluğa dayanan iyi ilişkiler kurduk. 1998 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde yaptığımız 22 günlük grevimizde Altınok’un emekçilere verdiği büyük desteği unutmadık” dedi.

Altınok’un yeniden başkan adayı ilan edilmesi için ise “bizim için yeniden heyecan başlattı” diyen Arslan ayrıca, “Belediyecilik alanında büyük bir tecrübe, bilgi ve birikime sahip olan Mehmet Özhaseki’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması da büyük bir heyecan yaratmıştır” dedi.

Arslan 31 Mart seçimlerinde başarılar dileyerek AKP’ye hizmetin boyutunu nereye vardırdıklarını bir kez daha ortaya koydu.